[ 16 czerwca 2023 ]
Online Marketing Day
Temat przewodni: Człowiek + AI
Synergia w marketingu, która zmienia zasady gry

Konferencja Online Marketing Day już się zakończyła 🙁

20000+
uczestników poprzednich edycji
7
godzin wiedzy
10
ekspertów marketingu
Event
Czym jest
Online Marketing Day?

To otwarta konferencja online o SEO, content marketingu, promocji w mediach społecznościowych i reklamach w Google.

W ciągu kilku godzin poznasz porady najlepszych ekspertów z branży zupełnie za darmo.

Pracujesz w agencji lub dla klienta? A może prowadzisz własny biznes i samodzielnie promujesz produkty? Nie ma znaczenia czy jesteś specjalistą, czy dopiero zaczynasz. Na konferencji znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci szybciej osiągać lepsze wyniki promocji w sieci.

Dlaczego warto
wziąć udział?

Doświadczeni eksperci

Wskazówki i porady, które faktycznie poprawią wyniki Twojej promocji, uzyskasz od zawodowców z wieloletnim doświadczeniem.

Merytoryczne bonusy

Otrzymasz darmowe materiały merytoryczne, a także zniżki na narzędzia i usługi. Dzięki nim wykorzystasz teorię w rzeczywistości.

Darmowy udział

Udział w Online Marketing Day jest całkowicie darmowy. Jedyne co musisz zrobić, to zarezerwować miejsce przed wydarzeniem.

Konferencja online

Dostaniesz link do transmisji live, którą obejrzysz w dowolnym miejscu świata: w biurze z kolegami, w domu czy na wyjeździe.
Agenda
Czego się nauczysz?
Program konferencji

Zobacz program konferencji Online Marketing Day

Online
16 czerwca
9:00 - 9:15
Przywitanie
9:15 - 9:40
Karolina Loranc
Nie tylko algorytmy - wykorzystanie przewagi ludzkiej inteligencji w optymalizacji kampanii Google Ads - Karolina Loranc
W czasie prelekcji poruszana będzie tematyka wykorzystania nie tylko algorytmów, ale również ludzkiej inteligencji w optymalizacji kampanii Google Ads. Zaprezentowane zostaną praktyczne sposoby wykorzystania wiedzy eksperckiej SEM, znajomość branży i kontekstu pozwalająca na lepsze dostosowanie kampanii reklamowych do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Przykłady podejścia zastosowane w optymalizacji kampanii pozwolą na lepsze zrozumienie roli ludzkiego doświadczenia i intuicji w procesie tworzenia skutecznych kampanii reklamowych.
9:45 - 10:10
Popraw za darmo swoje linkowanie! - Sebastian Heymann
W trakcie prezentacji zostanie przedstawione, jak w sposób skuteczny poprawić zarówno linkowanie wewnętrzne, jak i zewnętrzne, z myślą o odzyskaniu wartości profili linkowych i maksymalizacji ich efektów, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Przedstawiona zostanie logiczna strategia oraz narzędzia, które można wykorzystać do tego celu. Odkryjesz, jak krok po kroku przeprowadzić te działania, aby zwiększyć wartość Twoich linków i osiągnąć pożądane rezultaty. Dołącz do prezentacji i zdobądź cenne wskazówki, które pozwolą Ci wykorzystać pełny potencjał linkowania!
10:15 - 10:30
Przerwa dla ciała - trening biurowy - Arkadiusz Bohonos
Dołącz do naszego treningu, który można wykonać w codziennym stroju, nawet w biurze. Zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, uczestnicząc w ćwiczeniach, które zapewnią Ci energię na resztę dnia. Trening przygotowaliśmy z myślą o osobach, które sporo czasu spędzają przed komputerem. Dzięki niemu rozluźnisz mięśnie i podniesiesz energię. Przyjdź i dołącz do nas, a przekonasz się, że każde miejsce jest dobre do wykonania krótkiego zestawu ćwiczeń.
10:30 - 10:55
Czy marketer w 2023 roku musi być analitykiem? - Kamila Kotowska
Marketing bez danych jest jak pizza bez sera – zupełnie bez sensu. Ale czy to znaczy, że marketerzy i marketerki w 2023 roku muszą być analitykami i analityczkami? A co jeśli da się zjeść pizzę i mieć pizzę? O Behavior-Led Marketingu, łączeniu kreatywności z danymi i przyszłości analityki behawioralnej.
11:00 - 111:25
Czy idealne znaczy najlepsze? Przewaga human touch w komunikacji marek. - Magdalena Urbaniak
Trwa rosnący zachwyt nad tym, co na srebrnej tacy podaje nam dziś AI. Usprawnia, przyspiesza i optymalizuje. Czy to będzie najważniejsze w marketingu? Postaram się odpowiedzieć na to nurtujące coraz więcej ekspertów pytanie.
11:30 - 11:55
Zmiany w komunikacji skierowanej do kobiet w ostatnich latach - jak pisać i mówić na miarę 2023 roku? - Anna Boenish
Wizerunek kobiet w reklamie zmieniał się na przestrzenii dekad. Czy problemy i pragnienia poruszane jeszcze parę lat temu, są adekwatne do tego, z czym mierzymy się aktualnie? Stereotypy, role, presje i kreowanie wizerunku męskim okiem to tylko niektóre z kwestii, którym warto się przyjrzeć.
12:00 - 12:30
Przerwa dla ducha - medytacja - Bartłomiej Pawlaczyk
Zapraszamy na wyjątkową sesję medytacji dedykowaną wszystkim, którzy odczuwają stres i pragną znaleźć chwilę spokoju oraz zwiększyć swoją koncentrację. Odpocznij od intensywnego tempa konferencji i doświadcz wspaniałego momentu relaksu. Poprowadzimy Cię przez łagodne techniki oddechowe, które pomogą Ci uspokoić umysł i zredukować napięcie. Bez względu na to, czy jesteś nowicjuszem w medytacji czy nie, ta sesja jest dla Ciebie. Przyjdź i dołącz do nas, aby odnaleźć wewnętrzny spokój i powrót do konferencji z odświeżonym umysłem oraz zwiększoną koncentracją.
12:30 - 12:55
The New Era of Microsoft Advertising / Bing & AI - Daniel Trost
Żyjemy w ekscytującej erze, w której zmiany zachodzą w szybkim tempie, często z dnia na dzień. Niepewność i niespodzianki stały się nową normą, a dostosowanie się do zmian ma kluczowe znaczenie. Aby za nimi nadążyć, należy pozostać zaangażowanym, identyfikować możliwości i wykorzystywać zmiany w branży, znajdując sposoby na osiągnięcie więcej przy mniejszym wysiłku. Świetnym tego przykładem jest szybki rozwój sztucznej inteligencji i jej wpływ na różne branże lub czas pandemii, który zmusił wszystkich do szybkiego dostosowania się, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym. W tej prezentacji przeanalizujemy znaczące zmiany, które widzieliśmy w ostatnich latach, oraz jakie inteligentne pomysły i możliwości pojawiły się, w tym pojawienie się "konsumenta Workday" i początek "nowej ery sztucznej inteligencji", szczególnie w kontekście reklam Microsoft i Bing.
13:00 - 13:25
Zwiększanie sprzedaży w e-commerce z wykorzystaniem technologii AI - Arkadiusz Król
W dynamicznym świecie e-handlu konkurencja jest coraz większa. Poszukiwanie innowacyjnych strategii zwiększania sprzedaży staje się nieodłączną częścią sukcesu. Poznaj potęgę sztucznej inteligencji (AI), która stała się nie tylko przyszłością, lecz także niezastąpionym narzędziem w internetowych kampaniach reklamowych dla e-commerce już teraz. Przygotuj się na fascynującą podróż przez praktyczne przykłady wykorzystania AI w obszarze obsługi klienta w e-commerce. Dowiesz się, jak chatboty, automatyzacja odpowiedzi i rozpoznawanie mowy rewolucjonizują komunikację z klientem.
Ale to nie wszystko! Odkryj również szeroki wachlarz technologii i narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, które wzbogacą Twoje internetowe kampanie reklamowe. Dzięki nim będziesz mógł zoptymalizować targetowanie, personalizację i analizę danych, osiągając niesamowite rezultaty i skutecznie docierając do swojej grupy docelowej. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby zdobyć bezcenną wiedzę, która zapewni Ci wzrost dochodów i przewagę konkurencyjną. Dołącz do nas i otwórz drzwi do nowej ery e-commerce, napędzanej inteligencją!
13:30 - 14:00
Przerwa na przetwarzanie danych
14:00 - 14:25
Sztuczna inteligencja a SEO, czyli jak algorytmy Google używają AI? - Anna Sarysz
Nie mamy wątpliwości, że AI świetnie się czuje w e-commerce i w dużym stopniu pomaga Google w dostarczaniu pożądanego contentu do odpowiednich użytkowników. Niektórzy specjaliści twierdzą, że sztuczna inteligencja wkrótce zastąpi ekspertów i zabierze im miejsca pracy. Czy naprawdę SEO powinno bać się AI? Jak algorytmy Google używają AI? Co można zyskać, a co stracić korzystając z AI? Dlaczego Google wykorzystuje sztuczną inteligencję i jakie są najważniejsze rozwiązania z zakresu AI, z których korzysta Google? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszej prezentacji.
14:30 - 14:55
Każde słowo się liczy, czyli jak nie tworzyć z AI nudnych treści — Milena Majchrzak
Opowiem o tym, w jaki sposób komunikować się ze sztuczną inteligencją, aby otrzymać teksty, które nie wieją z daleka nudą. Pokażę jak kilka prostych słów jest w stanie zmienić treść, którą otrzymasz od AI. Wskażę też, na co uważać tworząc prompty i przedstawię, jak zmienia się i w którą stronę idzie komunikacja z maszynami.
15:00 - 15:25
AI jako członek zespołu. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracach marketingu i PR - Kamil Ligienza
Możliwości sztucznej inteligencji rosną z każdym dniem. Zaczynają być wykorzystywane w każdej dziedzinie naszego życia, również w marketingu i szeroko pojętym PR. AI może stworzyć za nas coraz więcej elementów marketingowych: informacji, grafiki, filmów, produktywności czy kontaktu z klientem. Spróbuję odpowiedzieć na pytanie : jak sprawnie stosować sztuczną inteligencję w pracach zespołu marketingowego nie redukując jego możliwości personalnych?
15:25 - 15:40
Zakończenie konferencji
Eksperci
Kogo usłyszysz?
Prelegenci

Oni wygrali niejedną walkę z algorytmem wyszukiwarki Google oraz budżetem reklamowym. 16 czerwca 2023 najlepsi eksperci podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem zupełnie za darmo.

Milena Majchrzak

Milena Majchrzak

[CEO & Content Marketing Evangelist]
Współtwórczyni SEMSTORM. Pracę w branży SEO rozpoczęła 14 lat temu. Od ponad 20 lat tworzy strony i platformy internetowe, najpierw hobbystycznie, a następnie zawodowo. Miała okazję i przyjemność występować na wielu scenach związanych z

Kamila Kotowska

[Head of Growth]
W pracy skupia się na nieszablonowym podejściu do rozwiązywania problemów komunikacyjnych, łączeniu kreatywności z danymi oraz budowaniu efektywnych strategii wzrostu. Entuzjastka Behavior-Led Marketingu. Mówi o sobie Creative

Sebastian Heymann

[Specjalista SEO R&D]
SEO w jego życiu istnieje od 2011 roku. Człowiek od trudnych pytań i do trudnych pytań. Współtwórca Link Plannera. Twórca jedynego szkolenia SEO z Google Search Console. Uwielbia podważać, kwestionować, testować oraz kreować publiczne debaty. SEO

Magdalena Urbaniak

[MaxTractor]
Ekspertka w dziedzinie komunikacji marketingowej i public relations. Założycielka agencji MaxTractor. Współpracowała m.in. z markami takimi jak Bayer, PepsiCo, BNP Paribas i Muzeum Narodowe w Poznaniu. Organizatorka pierwszej w Polsce konferencji w
Doświadczony specjalista aktywny w branży e-commerce od 2008 roku. Doświadczenie biznesowe zdobywał również jako prezes zarządu w agencji interaktywnej będącej częścią Bauer Media Group. Wcześniej, pracując w tym samym koncernie, zajmował się
Karolina Loranc

Karolina Loranc

[Cube Group]
SEM & Social Leader z ponad 12-letnim doświadczeniem w branży digital. Specjalizuje się w obsłudze sektora finansowego, ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego oraz w kampaniach międzynarodowych. Współpracowała m.in. z markami takimi jak: PLL LOT na 49

Anna Sarysz

[Grupa ICEA]
Ania jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ze specjalizacją Marketing Internetowy i e-commerce. Po latach doświadczenia w pracy digital marketera odnalazła swoją niszę, jaką jest SEO. Chętnie dzieli się ekspercką wiedzą na łamach

Anna Boenish

[More Bananas]
Marketing team leaderka, copywriterka i content managerka specjalizująca się w storytellingu i etycznym marketingu. Z wykształcenia sztukmistrzyni pisania, z zamiłowania pisarka prozy – na co dzień zajmuje się głównie składaniem słów w historie.

Daniel Trost

[Microsoft]
niemiecki Sales Executive w Microsoft Advertising. Siedem lat temu zaczął budować od podstaw biznes Microsoft Advertising Channel Partner w regionie D-A-CH. Po pierwszych udanych latach, przejął również odpowiedzialność za rozwój biznesu partnerskiego w

Kamil Ligienza

[Akademia Górnośląska]
Zastępca dyrektora ds. marketingu i PR Akademii Górnośląskiej w Katowicach, specjalizujący się w wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi marketingowych oraz reklamie wizualnej. Współpracownik Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji
Gosia
Mateusz
Alicja
Wojtek
Jacek
Milena
Kasia
SEMSTORM
Organizator
Kim jesteśmy?

Cześć, jesteśmy SEMSTORM.

Bardzo miło nam Cię poznać.

Tworzymy narzędzie, z którego korzystają marketerzy i właściciele biznesów w całej Polsce.

Organizujemy także konferencję – Online Marketing Day.

Wiemy z własnego doświadczenia, jak skuteczny marketing może wprowadzić biznes na nowy poziom.

I tą wiedzą chcemy z Tobą się podzielić. Dlatego już 4 rok z rzędu zapraszamy jako prelegentów naszych kolegów i partnerów, osoby, do których kompetencji nie mamy żadnych wątpliwości.

Czym jest SEMSTORM?
SEMSTORM to wszechstronny, prosty w obsłudze system, który ułatwia codzienną pracę z SEO i contentem. Znajdziesz tu 5 uzupełniających się narzędzi, dzięki którym m.in. zaplanujesz swoją strategię marketingową, wypozycjonujesz serwis oraz napiszesz zoptymalizowane treści. To dlatego SEMSTORM wybrało już ponad 62 tysiące użytkowników – właścicieli biznesów, copywriterów, marketerów i SEO-wców.
Tak było w poprzednich latach
Marketing
Edycja 2020
Content
Edycja 2021
Analityka, Automatyzacja, AI
Edycja 2022
dimaq
DIMAQ jest międzynarodowym standardem kwalifikacji digital marketingowych dostępnym w Polsce oraz 8 innych europejskich krajach. Więcej informacji TUTAJ. 
Patronat honorowy
IAB Polska
Sponsor główny
Sponsorzy IV edycji Online Marketing Day
Chcesz zostać sponsorem Online Marketing Day 2023? Skontaktuj się z nami na adres omd@semstorm.com.
Patroni medialni
Poradnik Przedsiębiorcy
Poradnik Pracownika
Nowy Marketing
SilaNauki.pl
samodzielny przedsiębiorca
super efektywny marketing
SEO Fridays podcast
Zaprzyjaźnione konferencje
semKRK